Příklad v praxi

Chtěli bychom Vás seznámit s případem, který se opravdu stal a není jen sepsaný pro marketingové účely. Po přečtení si pak položte sami otázku. Vyplatí se havarijní pojištění?

Jeli jsme s kamarádem a jeho přítelkyní vozem Škoda Octavia Combi (r.v. 2007) z Olomouce do Prahy na vánoční nákupy. Protože jsme jeli přes Hradec Králové, nevyhnuli jsme se ani úseku mezi Moravskou Třebovou a Litomyšlí, která patří mezi časté úseky dopravních nehod. Ale nás se to až tak netýkalo. Vyjelo se k ránu okolo 8. hodiny, na silnici ani mimo nebyl žádný sníh. Jelo se docela pěkně, protože provoz nebyl nijak extrémní. Protože jsem si po více než hodině cesty vyměnit s kamarádovou přítelkyní místa, potřebovali jsme zastavit. Vybrali jsme si první benzínku, která bude po cestě. Během sjezdu k benzínce se však najednou stalo auto neovladatelným, protože byla silnice namrznuta. Silničáři totiž posypali cestu, po které se jede, nikoliv pruh pro odbočení k benzínce. Stalo se to přesně na benzínce Benzina na adrese Janov-Gajer, to jen pro ty, co kolem ní jezdí (je na hlavním tahu na Prahu). Během několika vteřin při kterých jsem se sám ani nestačil zpátky připoutat (protože jsem si při odbočení do odbočovacího pruhu pás odepnul abych se oblékl do bundy) došlo k nárazu v rychlosti okolo 40-50km/h do betonového panelu, který nás odhodil asi o 10m dál, kde vůz zastavil. Nám se naštěstí nic nestalo, ale v okamžik, kdy jsme se dostali ze šoku a podívali se na auto bylo jasné, že náš výlet právě skončil. Přední nárazník byl neopravitelný a navíc přední náhon levého kola byl už od pohledu v háji. Během chvilky jsme si všimli, že nejsme první, kdo do panelu narazil a později ani poslední (v průběhu čekání na odtahovou službu skončilo v panelu další osobní auto). Následně až po třetí nehodě přišla paní z benziny a cestu posolila (ač by to měla být práce silničářů). Kamarád naštěstí nešetřil na havarijním pojištění a měl ho, takže kromě problémů okolo zkaženého výletu, promrznutí během čekání na odtahovou službu a následně zaplacení spoluúčasti nešlo o nic strašného. Odtah vozidla bylo kryté z havarijního pojištění do nejbližšího autorizovaného servisu kam nás šofér dovezl. Oprava vyšla na cca. 70.000 Kč, ale díky havarijnímu pojištění, které bylo sjednané na min. 5% a 5.000,- Kč vyšla tato oprava pouze na 5.000 Kč! Ještě bych podotknul, že za sjednání havarijního pojištění zaplatil za rok 6 500,- Kč!

V porovnání s částkou 70 000 Kč : 11 500 Kč (sjednání havarijního pojištění + spoluúčast) je rozdíl opravdu znát. Pokud by havarijní pojištění neměl, je zřejmé, že by na opravu šetřil několik měsíců a do té doby by byl bez auta.

Rozhodnutí je jen na Vás. Nepatřete mezi skupinu těch, co si toto pojištění dělá až v případě, kdy se něco opravdu stane. Zřiďte si havarijní pojištění ještě dnes!