Havarijní pojištění na míru – plaťte jen za rizika, která Vám opravdu hrozí

I když patříte mezi spolehlivé řidiče, kteří perfektně ovládají své auto a jen tak je něco nepřekvapí, na silnici většinou nejste sami, a tak se lehce dostanete do situace, která Vám zkomplikují život bez Vašeho přičinění. Právě od toho je tu havarijní pojištění. Plné havarijní pojištění vozidel Vám pomůže snadněji zvládnout poškození auta nejen v případě nehody nebo úmyslného zničení „náhodnými kolemjdoucími“, ale zahrnuje také živelné pohromy, jako jsou např. kroupy, povodeň či vichřice. Cenu vám pomůže zjistit online kalkulačka.

Havarijní pojištění přizpůsobte stáří vozidla a stavu

Při zvažování, kterou z nabídek havarijního pojištění využijete, mějte na paměti především stáří a objektivně zhodnocený stav Vašeho přibližovadla. Bez ohledu na to, jak moc je auto užitečné, vždy je to poměrně nákladná a velmi ztrátová investice. Komplexní havarijní pojištění obsahující všechna výše zmíněná rizika Vás může stát i několik tisíc měsíčně, aniž by to bylo nutné. Vyplatí se pouze do cca 6 let od první registrace u vozidel nižší a střední kategorie. U novějších modelů aut můžete využívat havarijní pojištění všech rizik i déle, ale po 6 letech je výhodnější pojistit jen nejpravděpodobnější škody. Pokud tedy máte své auto v garáži a ještě vybaveno kvalitním bezpečnostním systémem proti poškození a krádeži, můžete zvolit některou z výhodnějších variant a soustředit se např. pouze na rizika při autonehodě.

Čas je pro auto nepřítel

Bez ohledu na to, zda Vám stáří vozidla ještě umožňuje komplexní pojistku, vždy promyslete podmínky a návratnost svých peněz a porovnejte nabídky jednotlivých pojišťoven. Vše si můžete prostudovat v klidu doma. Ideálním rádcem je tzv. online kalkulačka, která Vám zdarma poskytne přehled aktuálních nabídek. Stačí si vybrat a uzavřít havarijní pojištění online. Na stránkách jsou Vám k dispozici také kontakty nebo přímo online poradna, kde Vám ihned zodpoví všechny dotazy. Pro uzavření stačí jen na stránky online kalkulačky doložit potřebně dokumenty a nafotit vozidlo. V případě focení můžete dokonce využít i služeb pojišťovny.

Cena pojistného se vypočítává:

Investice do havarijního pojištění se určitě vyplatí, chraňte sebe i své auto chytře.